CIA Torture Music

August 27, 2018

2008

“Music has been used in American military prisons and on bases to induce sleep deprivation, ‘prolong capture shock,’ disorient detainees during interrogations—and also drown out screams. Based on a leaked interrogation log, news reports, and the accounts of soldiers and detainees, here are some of the songs that guards and interrogators chose.” (Source: http://www.motherjones.com/politics/2008/02/torture-playlist)

The songs you can hear in these headphones are part of the playlist used by US military.

 

 

ASV Senāta izraudzītā komiteja par izlūkošanas ziņojumu saistībā ar CIP aizturēšanas un spīdzināšanas praksēm
2014. gads

“6000 lappušu ziņojumā ir sniegta informācija par CIP amatpersonu rīcību un par aizturēšanas un pratināšanas programmas pētījuma atklājumiem. 2014. gada 9. decembrī – astoņus mēnešus pēc balsošanas par ziņojuma daļu nodošanu atklātībā SSCI laida klajā 525 lappušu lielu pētījuma daļu, kas sastāv no galvenajiem secinājumiem un pilnā ziņojuma kopsavilkuma. Ziņojuma sagatavošanai bija vajadzīgi pieci gadi un 40 miljoni dolāru. Pārējās daļas joprojām ir slepenas.

Ziņojumā ir sniegta informācija par CIP amatpersonu darbībām, tostarp ieslodzīto spīdzināšanu, maldinošas vai nepatiesas informācijas sniegšanu plašsaziņas līdzekļiem par slepenām CIP programmām, valdības uzraudzības un iekšējās kritikas kavēšanu un programmas nepareizu pārvaldīšanu. Ziņojums arī atklāja iepriekš nezināmu aizturēto esamību, to, ka vairāk aizturēto tikuši pakļauti spīdzināšanai, nekā izpausts iepriekš, un ka ticis izmantots vairāk spīdzināšanas veidu, nekā iepriekš minēts. Ziņojumā tika secināts, ka ieslodzīto spīdzināšana nepalīdz iegūt informāciju, kas dotu tiesības ierosināt lietu.”
(Avots: https://en.wikipedia.org/wiki/Senate_Intelligence_Committee_ report_on_CIA_torture)

Intervijā ABC News 2017. gada 26. janvārī ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka uzskata, ka spīdzināšana ar ūdeni palīdz, apgalvojot, ka “pret uguni jācīnās ar uguni”.

Spīdzināšanas mūzika
2008. gads

“Mūzika tikusi izmantota Amerikas militārajos cietumos un bāzēs, lai izraisītu miega trūkumu, “paildzinātu sagūstīšanas šoku”, dezorientētu aizturētos pratināšanas laikā, kā arī lai slāpētu kliedzienus. Pamatojoties uz noplūdušiem pratināšanas pierakstiem, mediju ziņojumiem un karavīru un aizturēto sacīto, šīs ir dažas no dziesmām, ko izvēlās sargi un pratinātāji. (Avots: http://www.motherjones.com/politics/2008/02/torture-playlist)

Šajās austiņās dzirdamās dziesmas ir daļa no ASV militāro spēku izmantotā mūzikas saraksta.