KASTEL at KIT in Collaboration with the ZKM | Karlsruhe

August 27, 2018

The Kompetenzzentrum für angewandte Sicherheitstechnologie (KASTEL) [Center of Excellence for Applied Security Technology] is one of Germany’s three institutions for cybersecurity founded by the German Federal Ministry of Education and Research in March 2011. Under the motto “Comprehensible security in the connected world of today,” KASTEL focuses on the IT challenges presented by the increasing interconnectedness of single, hitherto isolatedly running systems. KASTEL is based at KIT, the Karlsruhe Institute of Technology.

In collaboration with ZKM | Karlsruhe KASTEL, directed by Professor Dr. Jörn Müller-Quade, has developed five installations for the exhibition GLOBAL CONTROL AND CENSORSHIP, which comment on technical aspects of surveillance and censorship.

 

KASTEL KIT sadarbībā ar ZKM | Karlsrūe

Lietišķās drošības tehnoloģiju izcilības centrs (KASTEL) ir viena no trīs Vācijas kiberdrošības iestādēm, ko Vācijas Federālā Izglītības un pētniecības ministrija dibināja 2011. gada martā. Saskaņā ar devīzi “Saprotama drošība mūsdienu savienotajā pasaulē” KASTEL pievēršas IT problēmām, ko rada aizvien pieaugošā savstarpējā saikne starp atsevišķām sistēmām, kas līdz šim darbojušās izolēti. KASTEL atrodas KIT – Karlsrūes Tehnoloģiju institūtā.
Sadarbībā ar ZKM Karlsrūē, KASTEL, ko vada profesors Dr. Jorns Millers-Kveids, izstādei GLOBĀLĀ KONTROLE UN CENZŪRA ir izstrādājis piecas instalācijas, kas komentē uzraudzības un cenzūras tehniskos aspektus.

Jorns Millers-Kveids, Matiass Nāgls un Ferdinands Zauers
Filtru burbulis
2015, Tīmekļa instalācija

Mūsu skatījums uz pasauli ir ierobežots. Taču internets sola to visu mainīt, visus ar visiem savienot, ļaut visiem būt klātesošiem visā pasaulē. Instalācija “Filtru burbulis” parāda, ka tā nav. Patiesībā pakalpojumi, ko mēs izmantojam, lai navigētu internetā, ieslēdz savus lietotājus ērtos, pielāgotos burbuļos. Šie pakalpojumu sniedzēji reģistrē katra lietotāja iepriekšējās darbības, piemēram, uz kuriem meklēšanas rezultātiem ir noklikšķināts, pirms secina, kas varētu būt atbilstošs šim lietotājam. Citiem lietotājiem, kuri meklējuši citas lietas un bijuši ieinteresēti citos rezultātos, tiks piedāvāts atšķirīgs personalizētu rezultātu saraksts. Tas nozīmē, ka globālais internets joprojām ir ierobežots; pastāv risks, ka katra lietotāja esošais viedoklis tiek vienkārši reproducēts, nevis paplašināts. Ja šādu praksi piekoptu valsts, tad tā tiktu nosodīta par cenzūru.

Morāle: google.com/history/optout lietotājs var izslēgt personalizāciju, turklāt pastāv arī alternatīvas pārlūkprogrammas un pretizsekošanas (anti-tracking) programmas.